Deneyimli çalışanlarıyla sayısız turnuvaların altından profesyonelce kalkmayı başaran Turkey Electronic Gaming League ekibi, League of Legends oyunu için yapılan ödüllü turnuvalarını başarıyla yönetmiştir. Ancak Riot Games in yayınladığı genelgeye göre 25.11.2020 tarihinden itibaren League of Legends adlı oyuna verilen ödül desteğinin kesilmesi üzerine turnuvalara bir süreliğine ara verilmiştir. Ödüller ise toplamda “100.000 Riot points + 50 tane Gizemli Sandık + 70 tane Gizemli Kostüm + 1000 Galibiyetlik XP(Tecrübe puanı) Takviyesi” şeklindeydi.


Aynı zamanda yine bir Riot Games oyunu olan Teamfight Tactics (TFT) adlı oyunun turnuvasını da düzenleyerek oyuncuların kalbinde yer edinmiş olup, her kitleye ulaşabileceğini topluluğa göstermiş ve bu turnuvada da ortalama 80 kişiye kaliteli bir turnuva deneyimi sunmayı başarmıştır. Riot Games’in 25.11.2020 tarihinde yayınladığı genelgeye göre League of Legends oyununda olduğu gibi verilen ödül desteği kesilmiş bundan ötürü Teamfight Tactics oyunun turnuvalarına da bir süreliğine ara verilmiştir. Teamfigt Tactics (TFT) oyunun ödülleri ise “Mağazada bulunan ve oyuncunun talep ettiği serilerden toplamda 48 yumurta” şeklindeydi.


Akabindeki turnuvalarında birçok profesyonel oyuncu ve koçu konuk etmiş, bu turnuvalarda kendini göstermeye çalışan oyuncuları izlenmesinde ve kendilerini kanıtlamalarına zemin hazırlamıştır. Bu durum oyuncuların profesyonel oyuncu olma yolundaki ilk adımlarını atmaları konusunda yardımcı olmuştur.

Share:
author image

Emre (Night) Altınok

See all author posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir